KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14502055
*
nr 1450 2055
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Katarinahissen, Stockholm. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 37x45 cm. Signerad
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:46:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 17:29:38
1
100 kr
18/2 16:13:47
2
Vinnande bud
19/2 18:26:54
1
200 kr
19/2 18:26:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jean skoglund katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:40
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:33
*
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Theddy Skog
nr 1450 2055
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Katarinahissen, Stockholm. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 37x45 cm. Signerad
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 17:29:38 | 1 | 100 kr |
18/2 16:13:47 | 2 | Vinnande bud |
19/2 18:26:54 | 1 | 200 kr |
19/2 18:26:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jean skoglund katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:40 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:33